کتاب-مثل-یک-موفق-فکر-کن،-مثل-یک-موفق-رفتار-کن
1 0

کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن

نویسنده : استیو هاروی پنجشنبه ۰۹ دی ۱۴۰۰

نقد و بررسی کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن

درباره‌ی کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن اثر استیو هاروی

استیو هاروی زمانی که سی و چند ساله بود در ماشین خود زندگی می‌کرد. او حاضر بود برای تبدیل شدن به یک کمدین مطرح این از خود گذشتگی را انجام دهد. پس از چندماه زندگی در این وضعیت زمانی که آماده می‌شد تا به مادر خود تلفن کند و از او برای اقامت در خانه‌اش کسب اجازه کند روی گوشی خود پیام صوتی‌ای را مشاهده کرد. این پیام دعوت او به اجرا از طرف تئاتر آپولو بود. این پیغام اگرچه موفقیت بزرگی محسوب می‌شد اما هاروی پول بنزین برای رفتن تا نیویورک را نداشت. در همین شرایط ناچاری بود که از او دعوت برای اجرای کوچکی به عمل آمد که می‌توانست هزینه‌ی بنزین ماشین او را جبران کند.

 

مروری بر فصل‌های کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن

کتاب پیش‌رو در چهارفصل به همراه یک مقدمه نوشته شده است. عناوین این فصول به ترتیب عبارتند از:

مقدمه: استعدادتان صدایتان می‌زند...

بخش اول: دیگر کافی است!

بخش دوم: کشف و استفاده از استعدادتان

بخش سوم: استعدادتان را به آخرین درجه ممکن برسانید.

بخش چهارم: میراث خود را بسازید

‌در بخشی از کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن می‌خوانیم

 باید آن را ببینید تا باورش کنید

‏هیچ چیزی بیشتر از شنیدن درباره افرادی که رویاهای بزرگی دارند، اما هیچ هدف یا چشم‌اندازی برای تبدیل کردن این رویا به واقعیت ندارند، من را ناامید و ناراحت نمی‌کند. داشتن چشم‌انداز از یک پرسش سرچشمه می‌گیرد:«آیا می‌دانید که می‌خواهید چه کار کنید؟»شما باید به این چشم انداز به طور کامل واقف باشید. زیرا بقیه کارهایی را که انجام می‌دهید تحت تأثیر قرار خواهد داد. یکی از جمله های آلبرت اینشتین که من خیلی آن را دوست دارم، می گوید:«تخیل و تصور همه چیز است؛ می‌تواند باعث جذاب شدن زندگی شود.» تخیل شما همه چیز است. اگر تمرکزتان بر روی جایگاهی که اکنون دارید باشد. بنابراین اکنون شما به آنچه هميشه هستید تبدیل می‌شود، تا زمانی که تمرکزتان را تغییر نداده باشید و قدرت تخیلتان را بالا نبرید، موقعیت کنونی تان، شما را تعریف خواهد کرد. اگر تخیل همه چیز است. باید با تغییر دادن اينکه چگونه جذابیت‌های پیش رو را می بینیم، شروع کنیم.

‏‏مهم نیست که چقدر به دست می‌آوریم. مهم این است که باید تخیلمان را تا جایی ‏که می‌توانیم به جلو پیش ببریم. در سال ۲۰۰۱ یکی از آرزوهای من داشتن یک هواپیمای شخصی بود. تیلر پری، دقیقاً همان هواپیمایی که می‌خواستم را داشت، بنابراین از او خواستم که طرح داخلی هواپیمایش را به من بدهد. بی درنگ طرح‌ها را به یکی از شریک‌هایم نشان دادم و گفتم:«من دیگر هرگز در داخل کشور با یک هواپیمای تجاری پرواز نخواهم کرد.» شاید خصوصی پرواز کردن چشم انداز و هدف شما نباشد. اما چرا هدفتان را سفر کردن با کلاس درجه یک قرار ندهید؟ از محدوده‌ی امن خود بیرون بیایید و برای سفر تجاری یا تعطیلات بعدی خود یک بلیت کلاس درجه یک بگیرید. به محض اینکه یک بار پرواز با کلاس درجه یک را تجربه کردید، سعی کنید که اين کار را به واقعیت همیشگی و مداوم تبدیل کنید. اگر شما خودتان را دست بالا نگیرید. چطور انتظار دارید که دیگران این کار را بکنند؟ حالا خودتان را درگیر قیاس هواپیمایی نکنید. اگر خصوصی پرواز کردن یا سوار یک پرواز با کلاس درجه یک شدن برایتان اهمیت ندارد. مشکلی نیست. ممکن است تفسیر شما از درجه یک بودن متفاوت باشد. شاید درجه یک برای شما رسیدن به قدرت مالی باشد که بتوانید با آن سالی یک بار مسافرت دلخواه خود را برنامه ریزی کنید. بخصوص اگر سال هاست که به سفر نرفته اید. اما نظرتان چیست که یک چشم انداز درجه یک برای زندگی تان داشته باشید؟

درباره‌ی استیو هاروی نویسنده‌ی کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن

استیو هاروی کمدین معروف امریکایی آفریقایی تبار متولد 17 ژانویه سال 1957 در ایالت ویرجینیای غربی در آمریکاست. استیو هاروی بیش از بیست سال است که رسالت خنداندن مردم را به عهده گرفته است و طنزهای او نه تنها برای خانواده و نزدیکانش بلکه برای مردم سراسر دنیا شیرین و دلپذیر است. به گفته‌ی خود او «شهرت من ریشه در حقیقت و عقلانیت دارد و نتیجه‌ی زندگی، نظاره کردن، یادگیری و شناخت است. بیش‌تر این طنزها در مورد روابط بین زنان و مردان است.» او همچنین بازیگر، مجری تلوزیون و رادیو، تهیه کننده و نویسنده کتابهای حوزه روابط مختلف هم است. شش بار برنده جایزه روز امی، دو بار برنده جایزه مارکونی و برنده 14 بار برنده جایزه تصویر NAACP در بخش های مختلف شده است.

ترجمه‌ی کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن به فارسی

انتشارات پارو کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن را با ترجمه‌ی مهراوه فیروز عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. این کتاب ترجمه‌ای است از کتاب Act Like a Success Think like a Success: Discovering your gift and the way to life’s riches که در سال 2014 میلادی به چاپ رسیده است.

چرا باید کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن را خواند؟

کتاب پیش‌رو به شما نشان می‌دهد که در زندگی همه‌ی ما لحظاتی وجود دارد که در آن تصمیمی آگاهانه برای پیشبرد رویاهایمان می‌گیریم. هاروی عقیده دارد تمام کسانی که در صدد پیشرفت در زندگی‌شان هستند باید هدیه و ودیعه‌ی خدادادی خداوند را در خود پرورش دهند تا زمانی که موقعیت مناسب فرا می‌رسد آمادگی لازم در او وجود داشته باشد. مطالعه‌ی این کتاب به شما نشان می‌دهد که مهم نیست در چه شرایطی از زندگی قرار دارید. موفقیت از زمانی آغاز می‌شود و برای شما اتفاق می‌افتد که خودتان باور به موفق بودنتان داشته باشید.

  • کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن در دسته‌ی کتاب‌های انگیزشی و موفقیت قرار دارد.
  • کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.
  • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 200 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 10 روز بخوانید.

 

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب مثل یک موفق فکر کن، مثل یک موفق رفتار کن اثر استیو هاروی بود.خرید و دانلود این اثر در فیدیبو صفحه امکان‌پذیر است.

برچسب ها :

ثبت نظر

نظرات ( 0 )