درست-کردن-قهوه-با-موکاپات
2 0

درست کردن قهوه با موکاپات

نویسنده : سجاد فیاض دل یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

موکاپات چیست؟

اکثر افراد فکر می کنند برای درست کردن یک اسپرسو حرفه ای باید وسایل و تجهیزات حرفه ای داشته باشند ولی در حقیقت این گونه نیست از وقتی که موکاپات پا به عرصه قهوه سازی گزاشته درست کردن قهوه را بسیار آسان کرده است به طوری هر کس می تواند در منزل در روگازی خانه خود و با موکا پات یه اسپرسو با کیفیت بسیار نزدیک به اسپرسو ساز های حرفه ای بسازد و از نوشیدن آن لذت ببرد.

موکاپات روگازی

موکاپات یا همان قهوه ساز روگازی از جهت روش عصاره گیری قهوه همانند قهوه ساز های برقی است که برای گرفتن عصاره قهوه از جریان فشار آب داغ استفاده می شود همانند دیگ های بخار که در قطار های اولیه استفاده بود.

نحوه کار موکاپات ؟

درست کردن قهوه با موکاپات

با توجه به تصویر بالا موکا پات از سه قسمت ساخته شده است بخش زیرین، میانی و فوقانی در بخش زیرین مخزن آب وجود دارد که باید با آب پر شود در بخش میانی قسمت قرار دادن پورد قهوه است که فیلتر دار می باشد و در بخش فوقانی عصاره قهوه در آنجا ریخته می شود.

اگر به تصویر بالا با دقت نگاه کنید متوجه می شوید که عصاره قهوه در موکا پات چگونه گرفته می شود.

چرا باید از موکاپات استفاده کنیم ؟

به وسیله موکاپات دیگر لازم نیست که برای نوشیدن یک فنجان قهوه در خانه دستگاه های اسپرسو ساز حرفه ای با قیمت های بالا بخرید بلکه با استفاده ازموکا پات شما می توانید در خانه بدون نیاز به تجزیهات حرفه ای یک اسپرسو لذت بخش درست کنید و واجب نیست که برای درست کردن یک اسپرسو زیاد هزینه کنید.

نوشیدنی هایی که با موکاپات می شود درست کرد

  • قهوه ترک
  • اسپرسو
  • آمریکانو
  • کافه لاته
  • و...

چطوری با موکاپات قهوه درست کنیم؟

درست کردن قهوه با موکاپات

ابتدا مخزن آب موکاپات را با آب پر کنید پیشنهاد من این است که آب رو داخل یه کتری جدا بزارید به جوش بیاد بعد اون آب به جوش اومده رو داخل موکاپات بریزید زیرا اگه بزارید داخل موکاپات آب به جوش بیاد ممکنه کنترل دما از دست خارج شده و موکاپات بیش از اندازه داغ شود که باعث نامطلوب شدن قهوه شما خوهد شد.

بعد از اتمام مراحل بالا در مخزن میانی پودر قهوه را بریزید بعد با انگشتتان صاف کنید ولی سعی کنید فشرده نشود و سبد قهوه را روی مخزن آب قرار دهید.و در ادامه آن را روی شعله ملایم گاز بگزارید.

تقریبا حدود 8 دقیقه طول می کشد تا آثار اولیه عصاره قهوه در قسمت بالایی موکاپات دیده شود عصاره قهوه در ابتدا به رنگ تیره  خواهد بود و کم کم به رنگ روشن تغییر می کند وقتی که به رنگ عسلی در آمد در موکا پات رو بزارید و از روی گاز بردارید.

خرید انواع موکاپات و قهوه درجه یک از فروشگاه بایقوش  انواع قهوه و موکاپات

ثبت نظر

نظرات ( 0 )