برترین-های-لیگ-لالیگا
0 0

برترین های لیگ لالیگا

نویسنده : سجاد فیاض دل یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸

لیگ لالیگا با نام تجاری لالیگا سانتاندر، دسته برتر لیگ حرفه‌ای فوتبال اسپانیا می باشد که از سال 1929 هر سال مسابقات لیگ لالیگا برگزار می شود واز سال 1997 به بعد هر فصل با حضور 20تیم برپا می شود به طوری که سه تیم انتهای جدول به لیگ پایین تر سقوط می کند. و 4تیم  صدرنشین جدول به محوز حضور در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا رو پیدا می کنندو تیم پنجم هم راهی رقابت های لیگ اروپا می شود.

پر افتخار ترین تیم های تاریخ لیگ لالیگا به ترتیب زیر می باشد

  1. رئال مادرید
  2. بارسلونا
  3. اتلتیکو مادرید
  4. اتلتیک بیلبائو
  5. والنسیا
  6. رئال سوسیداد
  7. دپورتیوو لاکرونیا
  8. سویا
  9. رئال بتیس

رکورد بیشترین تعداد هت تریک لالیگا در اختیار اسطوره فوتبال جهان کریستیانو رونالدو با 34 هت تریک می باشد و بعد از وی لیونل مسی با 33 هت تریک در رتبه دوم قرار دارد.

برترین گل زن های لیگ لالیگا را بشناسیم

لیونل مسی که در باشگاه بارسلونا بازی می کند و با 419 گل در 542 بازی در رتبه اول برترین گل زن های تاریخ باشگاه لالیگا قرار دارد و در رتبه دوم باشگاه رئال مادرید با 311 گل کریستیانو رونالدو در 292 بازی می باشد.

قابل توجه طرفداران تیم محبوب رئال مادرید فروشگاه بایقوش برای هواداران باشگاه رئال مادرید محصولاتی را در نظر گرفته است برای مشاهده و کسب اطلاع بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید.

سویشرت شلوار رئال مادرید

محصولات تیم رئال مادرید

بارسلونا از تیم های بزرگ و شناخته شده باشگاهی سراسر جهان می باشد.تیم هایی مثل بارسلونا زیاد است که جذابیت فوتبال را دوچندان کرده اند.قابل توجه هواداران باشگاه بارسلونا فروشگاه بایقوش برای طرفداران این تیم محصولات زیر را در نظر گرفته است برای کسب اطلاع بیشتر روی تصویر زیر کلیک فرمایید.

سویشرت و تیشرت باشگاه رئال مادرید

محصولات تیم بارسلونا

 

ثبت نظر

نظرات ( 0 )